Previous Next

ŁKO Misztrzem Europy 2018 (FIM)

Tytuł Mistrza Europy FIM w Rajdach Baja w rękach ŁKO!!! Zdobył go nie kto inny jak sam Prezes - Arkadiusz Lindner Ostatni bój stoczył w Portugalii podczas zawodów Baja TT Idanha-A-Nova. Oto kilka informacji z pierwszej ręki- prosto od prezesa:
"Ostatnia runda Mistrzostw Europy (FIM Europe) przebiegała w pięknych górzystych terenach, wschodniej części Portugalii, wokół miasteczka Idanha s Nova. Twarde, często kamieniste podłoże bardzo się kurzyło i znacznie wydłużało drogę hamowania, szczególnie po nocnych burzach, które znowu nas prześladowały, jak na każdym z ostatnich rajdów podczas prawie 40°C upałów. W kontrze do tego mega pozytywne i niesamowite wrażenia odczuwałem podczas przemierzania trasy umiejscowionej na szczytach i graniach gór - było to coś wyjątkowego!!! Odcinki umożliwiły rozwijanie maksymalnych prędkości, ale również wymagały niezwykłej uwagi, gdyż nie zostawiały miejsca na jakiekolwiek pomyłki. Piątkowy os wpleciony był w sobotni i na nim zaobserwować mogłem miejsca gdzie poprzedniego dnia wchodziłem z dużą prędkością w zakręty, na centymetry mijając ogrodzenia z drutu kolczastego, drzewa czy wystające skały a w sobotę te same miejsca nosiły już ślady kontaktu z samochodami najprawdopodobniej ( raczej nie z moto czy quadami, bo widziałbym tylko mokrą, czerwoną plamę).
Także było szybko, dużo kurzu i dość niebezpiecznie, ale w bardzo pozytywnej atmosferze, o którą zadbali organizatorzy i gospodarze tego ważnego w Portugalii wydarzenia. Świadczy o tym również sama nagroda dla zwycięzcy w postaci pucharu wykonanego z tradycyjnego instrumentu muzycznego, specjalnie na tą okazję.
Chciałbym również podziękować całemu zespolowi Lindnerteam, a w szczególności menago projektu "RALLY 2018 ME, PŚ" w osobie niezastąpionej Gabriela Lindner, bo wiadomo bez dobrej organizacji nie ma akcji.

Dzięki za kibicowanie, trzymanie kciuków, wsparcie - to wszystko dodaje mnóstwo energii i podnosi na duchu w chwilach zwątpienia!!!"

Skomentuj